III. ročník futbalového turnaja o putovný

pohár generálneho riaditeľa

Dušan COCH

V dňoch 30.júna a 1.júla 2006 sa uskutočnil III. Ročník futbalového turnaja o putovný pohár generálneho riaditeľa. Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch ročníkov bol to len turnaj v malom futbale. O turnaj bol záujem, svedčí o tom aj počet účastníkov - 23 odštepných závodov. Dvadsiatym štvrtým mužstvom bolo ústredie GR. Chýbali len OZ Topoľčianky, Prievidza, Čadca a Bardejov. Turnaj usporiadali OZ Žarnovica a Slovenská Ľupča. Dňa 30. júna bola kvalifikácia a 1. júla finále, ktorého sa výborne zhostil OZ Žarnovica. Súťažiace tímy boli vylosované do skupín nasledovne:

V každej skupine boli ešte súťažiace tímy rozdelené na polovicu - podskupinu, kde hrali každý s každým. Víťazi podskupín zohrali medzi sebou zápas o postup do finále.

V Slovenskej Ľupči – Jasení skupinu A vyhrala OZ Rožňava. V skupine B o prvenstvo bojovali OZ Slovenská Ľupča s OZ Kriváň. Ich súboj však nemal víťaza, nakoľko obidva OZ sa rozhodli, že sa finále nezúčastnia. Ich rozhodnutie je ťažko komentovať, lebo OZ Prešov (víťaz I.ročníka) bol tak športovo naladený, že si bol istý postupom do finále, ale futbalová šťastena ho opustila.

Zo skupín v Žarnovici postúpili OZ Smolenice a obhajca titulu víťaza II. ročníka, OZ Liptovský Hrádok. 1.júla tak vo finále súťažili OZ Smolenice, Liptovský Hrádok a Rožňava. Ich vzájomné zápasy sa skončili nasledovne:

Víťazom sa stalo mužstvo Rožňavy pred obhajcom Liptovským Hrádkom.Tretie skončili Smolenice. Kladom turnaja bolo, že za niektoré OZ nastúpili aj ich riaditelia a patrili medzi najlepších hráčov, napríklad riaditelia zo Žarnovice, Žiliny, Kriváňa, Slovenskej Ľupče resp. Rožňavy.

Na turnaji nastúpila medzi mužmi aj jedna žena. Bola ňou pani riaditeľka z OZ Rimavská Sobota Ing. Beata Juríčková.

Za usporiadanie turnaja patrí vďaka organizátorom – kolegom z OZ Slovenská Ľupča a OZ Žarnovica. Finále malo po organizačnej stránke vysokú úroveň.