ÚVOD
KONTAKTY
CENNÍKY
PONUKA

AKCIE

 

CHATY, UBYTOVANIE
WWW.LESY.SK
 
  Lesy > WWW stránky OZ > Semenoles


Úvod

OZ Semenoles so sídlom v Liptovskom Hrádku je špecializovaný odštepný závod LESOV Slovenskej republiky, štátny podnik pôsobiaci pod Ministerstvom pôdohospodárstva Slovenskej republiky. Obhospodaruje 11 škôlkárskych stredísk lokalizovaných na území Slovenska o výmere 200 ha produkčnej plochy, v jeho pôsobnosti je tiež špecializované stredisko Lúštiareň a stredisko Genofondu a okrasných drvevín.

Hlavnou činnosťou strediska Lúštiareň je zabezpečenie zberu, lúštenie, krátkodobé a dlhodobé skladovanie semena, vytváranie optimálnych zásob semena a predsejbová príprava semien.

Škôlkarske strediská sa špecializujú v produkcii voľnokorenných a krytokorenných sadeníc lesných drevín. Umiestnenie lesných škôlok zaručuje vhodnosť sadeníc do všetkých klimatických podmienok v rámci SR. Ročná produkcia je 21mil. sadeníc, z čoho 70% je určených pre potreby podniku a 30 % sa expeduje externým odberateľom.

OZ Semenoles je najväčším podnikom v tejto oblasti na Slovensku s viac ako 94-ročnými skúsenosťami. Zabezpečuje strategické zásoby semien lesných drevín najvyššej kvality a zodpovedá za rozvoj šľachtiteľskej činnosti a zachovanie genofondu lesných drevín na Slovensku.

Viac informácií získate tu ->

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
AKTUALITY

Pripravujeme pre vás e-shop okrasných drevín
ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Odštepný závod Semenoles so sídlom v Liptovskom Hrádku patrí pod Lesy SR štátny podnik pôsobiaci pod Ministerstvom pôdohospodárstva SR. Odštepný závod Semenoles má 12 škôlkárskych stredísk lokalizovaných na území Slovenska o výmere 200 ha produkčnej plochy a stredisko Lúštiareň.

Smenajväčším podnikom svojho druhu na Slovensku s viac ako 85 ročnými skúsenosťami v produkcii semenáčikov a semien lesných drevín. 

Škôlkárske strediská sa špecializujú v produkcii voľnokorenných akrytokorenných sadeníc, z ktorých je 75 % určených pre našu potrebu a25 % je predané domácim a zahraničným odberateľom. Popri produkciisemenáčikov lesných drevín sa venujeme aj pestovaniu a predaju okrasných drevín a rastlín, určených na zazeloňovanie.

RÝCHLY KONTAKT
Telefón:
Email:
 

 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené