PROFIL FIRMY
LES A JEHO FUNKCIE
OBCHOD A SLUŽBY
POĽOVNÍCTVO, RYBÁRSTVO
MEDIÁLNY SERVIS
Kontakty pre verejnosť
Aktuality
Tlačové správy
FAQ - Otázky a odpovede
Výročné správy
Časopis Lesník
Datasety

REKREÁCIA, LESOTURISTIKA

LESNÍCKE A DREV. MÚZEUM

REW-BE-LAS

 

WWW OZ

KONTAKTY 
 
  Lesy > Mediálny servis > Tlačové správy > Na „Dni stromu“ privíta Lesnícky skanzen 1/4 miliónteho hosťa


Na „Dni stromu“ privíta Lesnícky skanzen 1/4 miliónteho hosťa

 V Banskej Bystrici, 9. júla 2010

„Deň stromu“ je vrcholným podujatím štátneho podniku LESY SR, smerujúcim k priblíženiu práce lesníkov verejnosti a výchove detí a mládeže k láske a úcte k lesu. Na jeho 9. Ročníku, ktorý sa uskutoční v sobotu 10. júla 2010 očakávajú LESY SR, š. p., okolo 40 tisíc návštevníkov, medzi prvými však bude aj 250 000. hosť lesníckeho skanzenu.
Strom roka – Smrekovec opadavý – zasadí už tradične prezident republiky Ivan Gašparovič. 70 štandardných zastávok lesníckeho skanzenu a 50 zážitkových zastavení s lesníckou pedagogikou ponúkne komplexný obraz o portfóliu lesníckej roboty. Všetko je podporené súťažou pre deti „Som lesník“, ktoré na jednotlivých interaktívnych stanovištiach zakúsia lesnícku výrobu a na záver cesty po lese získajú titul a odmenu.
Deň stromu je zároveň najväčšia oslava lesa a jediná svojho druhu v Európe. Sme druhá najzalesnenejšia krajina v Európe a máme ambíciu zvyšovať súčasnú 42 % zalesnenosť. To predpokladá množstvo práce, pracovných príležitostí a kvalitné hospodárenie.
Okrem lesníckych aktivít približuje podujatie druhotnú prácu s drevom v historickej forme. V areáli skanzenu vyrábajú ľudoví remeselníci korytá, sudy, bačovský riad, sochy, husle, či píšťaly a fujary.
V prírodnom amfiteátri prebieha oficiálny a následne kultúrny program. Tento rok vystúpi Kristína, Družina, Bačovské trio, FS Partizán, Cigánski diabli a Honza Nedvěd s kapelou.
Srdečne Vás pozývame a zároveň prosíme, aby ste pozvali aj Vy, Vašich čitateľov, poslucháčov či divákov.

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené