PROFIL FIRMY
LES A JEHO FUNKCIE
OBCHOD A SLUŽBY
POĽOVNÍCTVO, RYBÁRSTVO
MEDIÁLNY SERVIS
Kontakty pre verejnosť
Aktuality
Tlačové správy
FAQ - Otázky a odpovede
Výročné správy
Časopis Lesník
Datasety

REKREÁCIA, LESOTURISTIKA

LESNÍCKE A DREV. MÚZEUM

REW-BE-LAS

 

WWW OZ

KONTAKTY 
 
  Lesy > Mediálny servis > Tlačové správy > Etická „horúca linka“ opäť funguje


Etická „horúca linka“ opäť funguje

Banská Bystrica, 3. august 2010

Zámer vedenia štátneho podniku LESY SR „oprášiť“ etický kódex a uviesť jeho ustanovenia opäť do života sa stáva skutočnosťou. Dnešným dňom začína opäť fungovať etická „horúca linka“ – nástroj na oznamovanie podnetov na porušovanie etického kódexu na pracoviskách Lesov SR. Číslo linky je 0918 444 499.

Podnety, oznámené na spomínané telefónne číslo bude preverovať Etická rada, poradný orgán generálneho riaditeľa, zložený z deviatich zamestnancov. Etická rada bola opätovne vymenovaná v pondelok 2. augusta.
 
Etický kódex š.p. LESY SR nadobudol účinnosť 1. februára 2005. Napriek tomu, že nebol nikdy zrušený, jeho ustanovenia neboli v uplynulom období uplatňované.

„Etický kódex môže byť silným nástrojom formovania podnikovej kultúry, ale iba za jedného, a to zásadného predpokladu: musí ho tak vnímať vedenie podniku. Ak sa vedenie stotožní s princípmi etického kódexu, bude ich hlásať a dodržiavať, tak môže, ba musí trvať na tom, aby tak konal každý zamestnanec. Bez splnenia tejto podmienky má výtlačok etického kódexu cenu zberového papiera“, povedal Igor Viszlai, poverený generálny riaditeľ.

Mottom etického kódexu Lesov SR je myšlienka, ktorú vyslovil rímsky filozof Seneca (asi 4 pred Kr. – 65): „Dobré zásady, ktoré vychádzajú z ľudského srdca, sú rovnako užitočné ako dobré príklady“.

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené