PROFIL FIRMY
LES A JEHO FUNKCIE
OBCHOD A SLUŽBY
POĽOVNÍCTVO, RYBÁRSTVO
MEDIÁLNY SERVIS
Kontakty pre verejnosť
Aktuality
Tlačové správy
FAQ - Otázky a odpovede
Výročné správy
Časopis Lesník
Datasety

REKREÁCIA, LESOTURISTIKA

LESNÍCKE A DREV. MÚZEUM

REW-BE-LAS

 

WWW OZ

KONTAKTY 
 
  Lesy > Mediálny servis > Tlačové správy > Beskydská zelená cesta


Beskydská zelená cesta

Banská Bystrica, 25. októbra 2010

Projekt Revitalizácia Beskydských lesov s cieľom zlepšenia ich spoločenských, ekologických a protipovodňových funkcií na území slovensko - poľského pohraničia, skrátene REW-BE-LAS, priniesol ďalší želaný efekt: v piatok 22. októbra bol do užívania odovzdaný lesnícky náučný chodník dlhý až 32,6 km s názvom Beskydská zelená cesta.

Náučný chodník sa začína v obci Stará Bystrica v osade Slezákovia, prechádza po 2,4 km na cestu III. triedy, kde pokračuje až do skanzenu Vychylovka. Prechodom skanzenu pokračuje na sever až na slovensko - poľskú hranicu a odtiaľ po hraničnej čiare k rezervácii Šrubita, okolo ktorej pokračuje chodníkom a končí v Lesnej škole v Rycerke Gornej. Účelom Beskydskej zelenej cesty je okrem prechádzky panenským prostredím kysuckých lesov oboznámenie aj s flórou a faunou a s prácou lesníkov na oboch stranách hranice v procese prinavrátenia života do lesov zničených podkôrnikovou kalamitou.

„Lesnícky náučný chodník Beskydská zelená cesta je už druhý medzinárodný projekt takéhoto charakteru. Minulý mesiac sme otvorili medzinárodný chodník Udava – Solinka na slovensko - poľskej hranici v Poloninách. Táto spolupráca s našimi poľskými kolegami dokazuje, že v Schengenskom priestore nadobúdajú hranice štátov iný význam: nerozdeľujú, ale inšpirujú k spájaniu. A to je dobre.“, povedal Igor Viszlai, generálny riaditeľ štátneho podniku LESY SR.

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené