ÚVOD
KONTAKTY
DRAŽBY DREVA
CENNÍKY
PONUKA
AKCIE
CHATY, UBYTOVANIE
CHRÁNENÉ ÚZEMIA
SUMÁRNY PREHĽAD
LESNÉ NÁUČNÉ CHODNÍKY
Náučný chodník Tajch

Náučný chodník Sigord

LNCH ČIERNA MLÁKA

LIK

Aktuálne

 

WWW.LESY.SK
 
  Lesy > WWW stránky OZ > Prešov > Lesné náučné chodníky > LNCH Čierna Mláka


LNCH Čierna Mláka

Na počiatku bola myšlienka. Tou myšlienkou bolo vytvoriť niečo, čo priblíži verejnosti krásu prírody, význam lesníctva a zároveň poskytne nové možnosti na trávenie voľných chvíľ v prírode. Náučný chodník v Bardejovských Kúpeľoch. V lesoch ktoré sú majetkom Lesov Slovenskej republiky štátny podnik Odštepného závodu Prešov. 

      Myšlienka sa zrodila v novembri r. 2007. Počas zimy 2007/08 prebiehali prípravné práce a akonáhle to počasie a terén v jari dovolili, začalo sa s priamou realizáciou v teréne. Náučný chodník dostal pomenovanie podľa lokality, ktorá tvorí srdce chodníka a zároveň podľa pracovníkov ktorí ho zrealizovali. Lesnícky náučný chodník Čierna mláka.

     
   

      Začiatok chodníka je v lokalite nad jazierkom. Má tvar „snehuliaka“, pozostáva teda z troch okruhov rôznej náročnosti. Vstup na chodník tvorí drevená vstupná brána s informačnou mapou, ktorá poskytne základné informácie o chodníku a zároveň napomôže návštevníkom v rozhodovaní na ktorý okruh sa vybrať. Jeho celková dĺžka je 4460 m a nájdete na ňom 18 tématických zastávok. Okrem nich na chodníku nájdete drevenú rozhľadňu na Zborovský hrad, kamennú terasovitú vyhliadku na hlavný hrebeň Čergovského pohoria, kaplnku svätého Huberta, príšeru vystupujúcu z vôd jazierka pri Zimnej studn,i či iné zaujímavé objekty. Samozrejmosťou sú lavičky na oddych, studničky i zrubové ohnisko. 

   

      Lesnícky náučný chodník Čierna mláka - bol tvorený lesníkmi - z Lesov Slovenskej republiky štátny podnik Odštepného závodu Prešov pre širokú verejnosť. Výstavbu chodníka realizovali lesníci svojpomocne a z finančných prostriedkov Lesov Slovenskej republiky štátny podnik Odštepného závodu Prešov  . Veríme, že prežije mnoho rokov a ruka neprajníka sa mu vyhne ďalekým oblúkom.

 

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené