PROFIL FIRMY
LES A JEHO FUNKCIE
OBCHOD A SLUŽBY
POĽOVNÍCTVO, RYBÁRSTVO
MEDIÁLNY SERVIS
Kontakty pre verejnosť
Aktuality
Tlačové správy
FAQ - Otázky a odpovede
Výročné správy
Časopis Lesník
Datasety

REKREÁCIA, LESOTURISTIKA

LESNÍCKE A DREV. MÚZEUM

REW-BE-LAS

 

WWW OZ

KONTAKTY 
 
  Lesy > Mediálny servis > Tlačové správy > Jeleňa s najcennejším parožím vystaveným na Levických poľovníckych dňoch nezastrelil poľovník, ale zabil ho sok


Jeleňa s najcennejším parožím vystaveným na Levických poľovníckych dňoch nezastrelil poľovník, ale zabil ho sok

Banská Bystrica, 5. apríla 2011

Tohoročné Levické poľovnícke dni ponúkajú okrem iných atrakcií aj takmer tisíc poľovníckych trofejí zo zvierat ulovených počas minuloročnej sezóny, vypreparované šelmy, vtáky, ale aj zbierky lesných chrobákov či motýľov. Kuriozitou hlavnej výstavy je najcennejšia trofej jeleňa v okrese Levice za posledných 15 rokov, ktorého nezastrelili poľovníci, ale zabil ho počas ruje jeho slabší sok s mimoriadne dlhým a špicatým parožím. 

„Trofej má hodnotu 220 bodov a hoci to nie je slovenský rekord, bol to najsilnejší jeleň v okolí Levíc za posledných 15 rokov,“ povedal vedúci organizačného výboru výstavy Dušan Krajniak. Jeleňa, ktorý súboj prežil, poľovníci napriek zvýšenej snahe zatiaľ neulovili, našli však už aj zhody parožia jeho potomkov. V okolí Levíc tak dospievajú ďalšie poľovníkmi nechcené jelene s mimoriadne dlhým špicom, schopné ublížiť podstatne silnejšiemu jedincovi. 

Okrem hlavnej výstavy trofejí je už tradične súčasťou Levických poľovníckych dní aj výstava detských kresieb, zábavné popoludnie pre deti pod hradom či filmový festival s poľovníckou tematikou. Zatiaľ čo vyhodnotenie kresieb organizátori zverejnili už pri štvrtkovom otvorení výstavy, poradie najlepších filmov 12-tich zúčastnených autorov sa dozvieme až v závere podujatia. Snímky si však môžu záujemcovia pozrieť počas tohto týždňa na verejnom premietaní. 

„Diváci tak budú mať možnosť uvidieť správanie sa zveri v jej prirodzenom prostredí počas všetkých štyroch ročných období, započúvať sa do koncertu jelenej či danielej ruje, zblízka vidieť správanie sa veľkých šeliem, či zoznámiť sa so životom diviačej alebo srnčej zveri,“ poznamenal predseda poroty Jozef Hlásnik. 

To, kto sa napokon umiestnil na stupňoch víťazov a kto preberie Putovný pohár Hubertlovu ako absolútny víťaz tohto ročníka, ale aj ďalšie ceny, zverejní porota v piatok, 8. apríla 2011 v divadelnej sále KD Družba Leviciach počas slávnostného Galavečera Levických poľovníckych dní. Súčasťou galavečera bude nielen oceňovanie a premietanie víťazných filmov ale aj Majstrovstvá Slovenska juniorov vo vábení zveri.

 

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené