PROFIL FIRMY
LES A JEHO FUNKCIE
OBCHOD A SLUŽBY
POĽOVNÍCTVO, RYBÁRSTVO
MEDIÁLNY SERVIS
Kontakty pre verejnosť
Aktuality
Tlačové správy
FAQ - Otázky a odpovede
Výročné správy
Časopis Lesník
Datasety

REKREÁCIA, LESOTURISTIKA

LESNÍCKE A DREV. MÚZEUM

REW-BE-LAS

 

WWW OZ

KONTAKTY 
 
  Lesy > Mediálny servis > Tlačové správy > LESY SR za prvé tri mesiace 2011 medziročne s vyššími tržbami aj ziskom


LESY SR za prvé tri mesiace 2011 medziročne s vyššími tržbami aj ziskom

Banská Bystrica, 3. mája 2011

Podnik LESY SR za prvé tri mesiace tohto roku zaznamenal hrubý zisk vo výške 11,22 milióna eur, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2010 nárast o 12 percent. Zároveň vzrástli o 3,3 percentá aj tržby za drevo, ktoré dosiahli 50,23 milióna eur. V ďalšom období počíta podnik so znižovaním zisku spôsobeným zvýšenými nákladmi na zalesňovanie a ostatné pestovné činnosti. Koncom roku firma plánuje kladný hospodársky výsledok vo výške dva milióny eur.

Nárast zisku sme dosiahli napriek nižším ťažbám, ktoré poklesli o 163.258 m3 na 1,165 milióna m3 dreva,“ poznamenal generálny riaditeľ podniku Igor Viszlai. Pokles predaja dreva vyvážila postupne rastúca cena jednotlivých sortimentov, keď priemerné speňaženie vzrástlo oproti porovnateľnému obdobiu minulého roku o 7,81 €/m3 na 49,21 €/m3. Priemerné ceny ihličnatého dreva vzrástli o 12,38 € a pri listnatom dreve o 3,8 €/m3

Lepšie hospodárenie podnik dosiahol aj vďaka opatreniam realizovaným v závere minulého roku vrátanie zavedenia elektronického obstarávania tovarov a služieb či spustenia elektronických aukcií. Rastie tiež produktivita práce z tržieb a z pridanej hodnoty, ktorá prekračuje rast miezd. „Ekonomické výsledky za prvý štvrťrok ukazujú, že cesta, ktorú sme vybrali je dobrá,“ dodal Viszlai.

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené