PROFIL FIRMY
LES A JEHO FUNKCIE
OBCHOD A SLUŽBY
POĽOVNÍCTVO, RYBÁRSTVO
MEDIÁLNY SERVIS
Kontakty pre verejnosť
Aktuality
Tlačové správy
FAQ - Otázky a odpovede
Výročné správy
Časopis Lesník
Datasety

REKREÁCIA, LESOTURISTIKA

LESNÍCKE A DREV. MÚZEUM

REW-BE-LAS

 

WWW OZ

KONTAKTY 
 
  Lesy > Mediálny servis > Tlačové správy > Medzinárodný rok lesov pripomenie aj koncert Štátnej filharmónie Košice pod Muránskym hradom


Medzinárodný rok lesov pripomenie aj koncert Štátnej filharmónie Košice pod Muránskym hradom

 Banská Bystrica, 31. augusta 2011

Rok 2011 vyhlásila OSN za Medzinárodný rok lesov a každý z mesiacov tohto roka je venovaný určitej špecifickej téme. V auguste si lesníci aj laická verejnosť pripomína vzájomný vplyv lesa a kultúry. Hlavným podujatím, ktoré je tejto téme venované, bude 3. septembra 2011 o 17:00 netradičný koncert Štátnej filharmónie Košice v jedinečnom priestore Národného parku Muránska planina v kameňolome pod Muránskym hradom.

Podujatie nebude výnimočné iba pre divákov. „Koncert v kameňolome je premiéra, v takom prostredí náš orchester ešte nehral,“ povedala námestníčka umeleckej prevádzky štátnej filharmónie Hana Bonková. V približne hodinovom programe zaznie pod taktovkou dirigenta Gabriela Rovňáka 12 skladieb od Johanna Straussa, Georga Bizeta, Antonína Dvořáka a Mikuláša Moyzesa. Nakoľko ide o koncert v prírode, odporúčajú organizátori neformálne oblečenie. 

Podujatie zaradené do 5. ročníka Revúckych augustových koncertov pripravili Lesy Slovenskej republiky spolu s neziskovou organizáciou Quirinius. Pre prípad nepriaznivého počasia majú organizátori nachystané náhradné priestory v tamojšom rímskokatolickom kostole. „Dúfame, že tak, ako pre nás, aj pre hudobných nadšencov, bude koncert v kameňolome pekným zážitkom. Veríme, že prírodná akustika umocní hudobnú produkciu a že poslucháči si vychutnajú hudbu aj bez zosilňovačov,“ dodala Bonková.

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené