PROFIL FIRMY
LES A JEHO FUNKCIE
OBCHOD A SLUŽBY
POĽOVNÍCTVO, RYBÁRSTVO
MEDIÁLNY SERVIS
Kontakty pre verejnosť
Aktuality
Tlačové správy
FAQ - Otázky a odpovede
Výročné správy
Časopis Lesník
Datasety

REKREÁCIA, LESOTURISTIKA

LESNÍCKE A DREV. MÚZEUM

REW-BE-LAS

 

WWW OZ

KONTAKTY 
 
  Lesy > Mediálny servis > Tlačové správy > Drevo nás sprevádza po celý život, treba si ho vážiť, zaznelo na konferencii o tradičných remeslách


Drevo nás sprevádza po celý život, treba si ho vážiť, zaznelo na konferencii o tradičných remeslách

Banská Bystrica, 21. júla 2011

Drevo je neoddeliteľnou súčasťou nášho života a človek ho od nepamäti využíva na výrobu jednoduchých predmetov každodennej potreby ale aj sofistikovanejších výrobkov až po umelecké diela. Hoci lesníci pestujú lesy tak, aby sa ich výmera neznižovala a zabezpečujú spoločnosti v rámci možností jeho dostatok aj pre budúcnosť, nemali by sme drevo chápať ako surovinu, ale ako materiál. Drevo si treba vážiť a využiť jeho potenciál čo najlepšie, zaznelo vo viacerých príspevkoch na konferencii o tradičných remeslách v Lesníckom a drevárskom múzeu vo Zvolene. 

„Keď s drevom rozumne hospodárime, dá nám podstatne viac, ako keď s ním hazardujeme,“ zosumarizovala hlavnú myšlienku organizátorka dvojdňovej konferencie Želmíra Šípková. 

Konferencie sa zúčastnili takmer päťdesiat podnikateľov, pedagógov, pracovníkov múzeí a galérií, ale aj študentov, ktorým prednášali dve desiatky odborníkov z Poľska, Česka a Slovenska. Jeden z najzaujímavejších príspevkov mal podľa Šípkovej vedúci katedry dizajnu v Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach Tibor Uhrin, ktorý prednášal o konštrukčných spojoch ako estetickom prvku výrobkov. O rozumnom využití potenciálu dreva hovoril aj výrobca drevených šperkov Ján Štubňa, podľa ktorého môže jeden strom po spracovaní priniesť väčšiu hodnotu, ako kamión dreva použitý na energetické účely. 

Dvojdňové stretnutie, ktoré sa skončilo vo štvrtok 20.10.2011 prinieslo poslucháčom prehľad histórie spracovania dreva až po súčasnosť a najmä pre výrobcov a podnikateľov v cestovnom ruchu bolo inšpiráciou pre ich ďalšiu činnosť.

 

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené