PROFIL FIRMY
LES A JEHO FUNKCIE
OBCHOD A SLUŽBY
POĽOVNÍCTVO, RYBÁRSTVO
MEDIÁLNY SERVIS
Kontakty pre verejnosť
Aktuality
Tlačové správy
FAQ - Otázky a odpovede
Výročné správy
Časopis Lesník
Datasety

REKREÁCIA, LESOTURISTIKA

LESNÍCKE A DREV. MÚZEUM

REW-BE-LAS

 

WWW OZ

KONTAKTY 
 
  Lesy > Mediálny servis > Tlačové správy > LESY SR organizujú už ôsmy ročník akcie Stromček pod stromček


LESY SR organizujú už ôsmy ročník akcie Stromček pod stromček

Vianočnú atmosféru, vôňu ihličia i radosť z ozdobeného stromčeka – to všetko zo sebou prináša podujatie „Stromček pod stromček“ , v rámci ktorého zástupcovia š.p. LESY SR odovzdajú v nasledujúcich dňoch vyše 400 vianočných stromčekov 157-im detským domovom , domovom sociálnych služieb , špeciálnym internátnym školám, ako aj náhradným pestúnskym rodinám na Slovensku.

Ôsmy ročník tohto podujatia oficiálne odštartuje v pondelok, 5. decembra 2011, o 14:30 v Detskom domove Srdiečko v Banskej Bystrici, generálny riaditeľ š.p. LESY SR, Igor Viszlai.
Deťom prinesie do daru takmer 2-metrový smrek obyčajný, ktorý spoločne rozsvietia. Krátky kultúrny program v podaní malých obyvateľov DD budú poďakovaním a spestrením celého programu.

Banskobystrický Detský domov Srdiečko je neštátnym zariadením, zastrešujúcim starostlivosť o opustené, týrané, zanedbávané a zneužité deti. Podľa slov riaditeľky Detského domova Srdiečko, Mgr. Adriany Hrežďovičovej, v súčasnosti sa starajú o 11 detí vo veku od 12 do 20 rokov: „Tešíme sa na toto milé stretnutie. Naše deti majú všeobecne rady návštevy a tiež vystúpením pred cudzími ľuďmi získavajú na sebavedomí,“ povedala Hrežďovičová.

Záujem o živé vianočné stromčeky zo strany detských domovov je veľký. V každom zariadení majú pritom možnosť objednať si počet, výšku či druh vianočného stromčeka. V rámci regiónov im ich budú odovzdávať zástupcovia jednotlivých odštepných závodov š.p. LESY SR.

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené