PROFIL FIRMY
LES A JEHO FUNKCIE
OBCHOD A SLUŽBY
POĽOVNÍCTVO, RYBÁRSTVO
MEDIÁLNY SERVIS
Kontakty pre verejnosť
Aktuality
Tlačové správy
FAQ - Otázky a odpovede
Výročné správy
Časopis Lesník
Datasety

REKREÁCIA, LESOTURISTIKA

LESNÍCKE A DREV. MÚZEUM

REW-BE-LAS

 

WWW OZ

KONTAKTY 
 
  Lesy > Mediálny servis > Tlačové správy > Lesnícky skanzen navštívilo vlani rekordných 61.450 ľudí


Lesnícky skanzen navštívilo vlani rekordných 61.450 ľudí

Banská Bystrica, 4. januára 2012

Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu navštívilo vlani rekordných 61.450 návštevníkov z 20 krajín, čo je o takmer 4000 viac, ako v roku 2010. Trojkilometrový náučný chodník so 71 zastávkami absolvovali okrem domácich hostí napríklad aj návštevníci z Austrálie, Japonska či USA. Najviac zahraničných turistov, v minulom roku 1564, prišlo už tradične z Česka. Pomyseľnú druhú priečku v zastúpení zahraničných návštevníkov obsadila Veľká Británia pred Maďarskom.

Počet návštevníkov stúpa nepretržite od založenia skanzenu v roku 2003. Najviac ľudí si každoročne prichádza oddýchnuť do Vydrovskej doliny na Deň stromu, ktorý organizujú LESY SR š.p. vždy začiatkom júla. Vlani prilákalo toto kultúrno-spoločenského podujatie opäť okolo 18.000 ľudí.

Zaujímavé je porovnanie jednotlivých mesiacov s rovnako rekordným rokom 2010. Napriek očakávaniam, pravdepodobne aj kvôli zlému počasiu, prišlo vlani menej návštevníkov v júni a júli, no vo všetkých ostatných mesiacoch záujem o skanzen vzrástol. 

Rast počtu turistov pocítili aj prevádzkovatelia Čiernohronskej železnice, ktorá končí práve v Lesníckom skanzene. Počet cestujúcich sa podľa riaditeľa železnice Aleša Bílka oproti roku 2010 zvýšil približne o desatinu. Za zvýšeným záujmom vidí okrem iného aj zlepšenie ekonomickej situácie a odznievanie prvej vlny hospodárskej krízy. Počtom návštevníkov skanzen spolu s železničkou konkuruje najznámejším slovenským hradom či jaskyniam. 

Lesnícky skanzen sa aj vlani mohol popýšiť novinkami. Najväčšou udalosťou bolo oficiálne otvorenie lesníckej kaplnky s nainštalovanou výstavou plastík svätých z rúk neprofesionálnych majstrov rezbárov. Pribudla tiež 71. zastávka náučného chodníka venovaná horskej záchrannej službe. 

Rozširovanie ponuky unikátneho Lesníckeho skanzenu sa nezastaví ani v tomto roku. V pláne je vybudovanie ďalších dvoch zastávok náučného chodníka venovaných Dobročskému pralesu a vodným dielam využívaným v lesníctve.

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené