PROFIL FIRMY
LES A JEHO FUNKCIE
OBCHOD A SLUŽBY
POĽOVNÍCTVO, RYBÁRSTVO
MEDIÁLNY SERVIS
Kontakty pre verejnosť
Aktuality
Tlačové správy
FAQ - Otázky a odpovede
Výročné správy
Časopis Lesník
Datasety

REKREÁCIA, LESOTURISTIKA

LESNÍCKE A DREV. MÚZEUM

REW-BE-LAS

 

WWW OZ

KONTAKTY 
 
  Lesy > Mediálny servis > Tlačové správy > Akcie lesnej pedagogiky vlani pritiahli pozornosť rekordných 44.337 detí


Akcie lesnej pedagogiky vlani pritiahli pozornosť rekordných 44.337 detí

Banská Bystrica, 3. februára 2012

Spoznávanie zvierat, stromov, vychádzky do prírody, ale aj základy práce lesníkov a pochopenie súvislostí života v prírode, to všetko a ešte oveľa viac vlani ponúkli vyškolení lesní pedagógovia podniku LESY SR rekordnému počtu 44.337 detí zo základných a materských škôl celého Slovenska. Počet detí zapojených do akcií oproti roku 2010 vzrástol o viac ako polovicu. Lesná pedagogika sa po nesmelých začiatkoch v roku 2004 stala neoddeliteľnou súčasťou environmentálnej výchovy na mnohých základných školách. 

„Lesnú pedagogiku vnímam ako nástroj na zoznámenie detí s prácou lesníka. Tieto informácie sa napokon prostredníctvom detí dostávanú aj k starším generáciám,“ povedal jeden z najskúsenejších a služobne najstarších lesných pedagógov podniku, generálny riaditeľ Igor Viszlai. 

Viac ako sto lesných pedagógov Lesov SR vlani pripravilo pre deti 593 vychádzok do lesa a spestrilo súťažami a zážitkovým učením o prírode ďalšie desiatky hromadných akcií. Lesných pedagógov bolo možné stretnúť okrem iného aj na Lesníckych dňoch v Bratislave, Zvolene a v Košiciach, na Dni stromu v Čiernom Balogu, ale napríklad aj pri odovzdávaní vianočných stromčekov v detských domovoch či pri výsadbe miniarborét v rámci akcie Stromy poznania. 

Lesná pedagogika sa začala rozširovať v nemecky hovoriacich krajinách od polovice 80-tých rokov minulého storočia. Na Slovensku sa jej história počíta iba na niekoľko rokov. Celkovo sa počet vyškolených lesných pedagógov pohybuje okolo čísla 200, z nich viac ako polovica pracuje v Lesoch SR. Deťom sa títo nadšenci venujú zväčša v svojom voľnom čase a bez nároku na odmenu. Za posledných šesť rokov navštívilo akcie lesných pedagógov podniku viac ako 160.000 detí.

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené