PROFIL FIRMY
LES A JEHO FUNKCIE
OBCHOD A SLUŽBY
POĽOVNÍCTVO, RYBÁRSTVO
MEDIÁLNY SERVIS
Kontakty pre verejnosť
Aktuality
Tlačové správy
FAQ - Otázky a odpovede
Výročné správy
Časopis Lesník
Datasety

REKREÁCIA, LESOTURISTIKA

LESNÍCKE A DREV. MÚZEUM

REW-BE-LAS

 

WWW OZ

KONTAKTY 
 
  Lesy > Mediálny servis > Tlačové správy > Lesnícka súťaž Naj horár sa v tomto roku uskutoční po prvýkrát na Donovaloch


Lesnícka súťaž Naj horár sa v tomto roku uskutoční po prvýkrát na Donovaloch

Banská Bystrica 30. máj 2012

Najznámejšia súťaž vedomostí a zručnosti slovenských lesníkov Naj horár sa v tomto roku uskutoční po prvýkrát na Donovaloch. Premiestnenie súťaže z Tajova pri Banskej Bystrici do známeho turistického centra zvýši atraktivitu podujatia pre návštevníkov. Účasť už potvrdilo 30 trojčlenných družstiev zo štátnych aj neštátnych lesov. 

Súťaž už tradične preverí schopnosti a znalosti lesníkov v 12 disciplínach z piatich oblastí – meranie a odhad objemu dreva, ochrana lesa, pestovanie lesa, poľovníctvo a BOZP . Účastníkov čaká napríklad odhad množstva guľatiny na gelbe, meranie dreva na presnosť, montáž feromónového lapača či sadenie stromčekov a spoznávanie drevín podľa púčikov a semien. Ostro sledovaná býva súťaž v hode obojstrannou sekerou na presnosť ale aj pílenie dreva ručnou pílkou na čas či streľba zo vzduchovky.

Mimo oficiálnych súťaží si môžu pretekári aj návštevníci vyskúšať napríklad rozobratie a zloženie motorovej píly a sekanie sekerou na presnosť. Obľúbenou mimosúťažnou disciplínou je pitie pollitra piva na čas, kde rekord podujatia menej ako štyri sekundy zostáva už niekoľko rokov neprekonaný.
 
Strojníci nakladačov môžu porovnať svoje schopnosti v ďalšej súťaži - premiestňovaní bremien strojmi Caterpillar na rýchlosť a presnosť.

Ôsmy ročník tradičného podujatia, ktorý sa uskutoční v piatok 8. júna pri chate Lesov SR na Donovaloch, podporí svojou prítomnosťou aj prezident republiky Ivan Gašparovič či minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek.

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené