PROFIL FIRMY
LES A JEHO FUNKCIE
OBCHOD A SLUŽBY
POĽOVNÍCTVO, RYBÁRSTVO
MEDIÁLNY SERVIS
Kontakty pre verejnosť
Aktuality
Tlačové správy
FAQ - Otázky a odpovede
Výročné správy
Časopis Lesník
Datasety

REKREÁCIA, LESOTURISTIKA

LESNÍCKE A DREV. MÚZEUM

REW-BE-LAS

 

WWW OZ

KONTAKTY 
 
  Lesy > Mediálny servis > Tlačové správy > XI. Deň stromu ponúkne Sľuk, Cigánskych diablov aj IMT Smile


XI. Deň stromu ponúkne Sľuk, Cigánskych diablov aj IMT Smile

Banská Bystrica, 9. júla 2012

Už XI. pokračovanie tradičného podujatia Deň stromu vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu prinesie v sobotu 14. júla návštevníkom okrem desiatok vystúpení, súťaží a ukážok aj novinky na lesníckom náučnom chodníku. Najväčším lákadlom budú pravdepodobne koncerty Zuzany Smatanovej, Cigánskych diablov a skupiny IMT Smile. Spestrenie programu prinesie vystúpenie folklórneho súboru Sľuk či folkovej skupiny Kapucíni & Stanley. Podujatie sa oficiálne začne o 10:30, ukážky spracovania dreva, lesná pedagogika a ďalšie atrakcie budú pre návštevníkov k dispozícii ešte o pol hodinu skôr. 

Deň stromu sa postupom času stal najvýznamnejším podujatím organizovaným podnikom LESY SR, š.p. Banská Bystrica. Možnosť prehliadky jedinečného Lesníckeho skanzenu spojená s umeleckým zážitkom z koncertov známych umelcov v prostredí obklopenom lesmi, láka každý rok stále väčší počet návštevníkov. Vlani prišlo do Vydrovskej doliny na jubilejný X. ročník Dňa stromu okolo 18.000 ľudí. 

Správcovia Lesníckeho skanzenu pripravujú pre návštevníkov každý rok nejakú novinku. Vlani to bolo napríklad otvorenie jedinečnej Lesníckej kaplnky obloženej jedľovou kôrou, v tomto roku to budú tri nové zástavky na lesníckom náučnom chodníku venované lesom Rumunska, Tajchom, ako súčasti vodnej dopravy dreva v minulosti a organizácii Pro Silva, ktorá zdôvodňuje, obhajuje a rozširuje myšlienky prírode blízkeho obhospodarovania lesa. Celkový počet zastávok sa tak zvýšil na 74.

 

 

 

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené