PROFIL FIRMY
LES A JEHO FUNKCIE
OBCHOD A SLUŽBY
POĽOVNÍCTVO, RYBÁRSTVO
MEDIÁLNY SERVIS
Kontakty pre verejnosť
Aktuality
Tlačové správy
FAQ - Otázky a odpovede
Výročné správy
Časopis Lesník
Datasety

REKREÁCIA, LESOTURISTIKA

LESNÍCKE A DREV. MÚZEUM

REW-BE-LAS

 

WWW OZ

KONTAKTY 
 
  Lesy > Mediálny servis > Tlačové správy > Na Dni stromu sa predstavia východoslovenskí lesníci, divákov zabaví Katka Knechtová či Šarišan


Na Dni stromu sa predstavia východoslovenskí lesníci, divákov zabaví Katka Knechtová či Šarišan

Banská Bystrica, 12. júla 2013 

Už XII. pokračovanie tradičného podujatia Deň stromu vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu prinesie v sobotu 13. júla návštevníkom okrem desiatok vystúpení, súťaží a ukážok aj novinky na lesníckom náučnom chodníku. Najväčším lákadlom budú pravdepodobne koncerty Katky Knechtovej, vystúpenie folklórneho súboru Šarišan a novinkou bude predstavenie troch odštepných závodov LESOV SR z východného Slovenska. Podujatie sa oficiálne začne o 10:30, ukážky spracovania dreva, lesná pedagogika a ďalšie atrakcie budú pre návštevníkov k dispozícii ešte o pol hodinu skôr. 

Deň stromu sa postupom času stal najvýznamnejším podujatím organizovaným podnikom LESY SR, š.p. Banská Bystrica. Možnosť prehliadky jedinečného Lesníckeho skanzenu spojená s umeleckým zážitkom z koncertov známych umelcov v prostredí obklopenom lesmi, láka každý rok stále väčší počet návštevníkov. Vlani prišlo do Vydrovskej doliny na XI. ročník Dňa stromu okolo 15.000 ľudí. 

Správcovia Lesníckeho skanzenu pripravujú pre návštevníkov každý rok nejakú novinku. Tak ako vlani to v tomto roku sú tri nové zastávky na lesníckom náučnom chodníku venované témam pralesy, meandre a lesné plody. Celkový počet zastávok sa tak zvýšil na 78. 

Najvďačnejšími návštevníkmi veľkého lesníckeho dňa sú najmenší, preto na nich organizátori nikdy nezabúdajú. Venovať sa im budú lesní pedagógovia, ktorí prídu z celej republiky, aby boli deťom nápomocní pri plnení úloh na jednotlivých stanovištiach. Spolu s rodičmi i starými rodičmi môžu na tridsiatich dvoch stanovištiach zbierať pečiatky v súťaži Som lesník."

Deti za odmenu získajú nové vedomosti, možno zlepšené zručnosti, prívesok Dňa stromu 2013 a drobnú odmenu.

Stránka vytlačená z www.lesy.sk
 
 
 
         
© 2012  Lesy Slovenskej republiky š.p., všetky práva vyhradené