Lesník 06/2019

Aktuálne vydanie časopisu Lesník na stiahnutie. Prečítajte si novinky zo sveta lesov.

Stiahnuť PDF Archív vydaní

Články

Lôžky

Aké tajomstvá ukrývajú ložky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako diery v zemi, brlohy veľkých šeliem. Za ich vznikom treba putovať až do čias tureckého pustošenia Uhorska.

21.06.2019

Čaradice

Lesnícke laboratórium

Lesnícke laboratórium, ktoré sídli na OZ Semenoles je venované skúmaniu kvality osiva, čo je súhrn všetkých biologických a technických vlastnosti osiva, ktorý určuje spôsobilosť osiva na výsev a dopestovanie sadbového materiálu alebo na jeho skladovanie.

27.05.2019

Liptovský Hrádok

S prírode blízkym hospodárením v srdci

Za prírode blízke obhospodarovanie lesov v zmysle zásad hnutia PRO SILVA bol na 13. lesníckych dňoch vo Zvolene ocenený cenou profesora Štefana Korpeľa vedúci LS Duchonka Ing. Dušan Mikuš.

22.05.2019

Zálomská opäť zakvitla jeleními trofejami a zhodmi jelenieho parožia

Zálomská opäť zakvitla jeleními trofejami a zhodmi jelenieho parožia. Záujem o túto poľovnícku akciu z roka na rok stúpa, čo nás uisťuje, že štátom riadené poľovníctvo je na správnej ceste...

16.05.2019

Kyslinky

Hrad Muráň

Hrad Muráň tvoria dnes už len zrúcaniny stojace na výraznom vrchu Cigánka (935 m n. m), ktorý je
pomenovaný po cigánke-žene kapitána hradu, ktorej život skončil tragickým pádom zo skaly, nachádzajúcej sa na južnom okraji Muránskej planiny.

08.05.2019

Muráň

Vzdelávaním bližšie k prírode

V rámci cezhraničného miniprojektu „Vzdelávaním bližšie k prírode“ bola v sídle OZ Žilina vybudovaná lesoučebna, ktorá už teraz slúži nielen na vzdelávanie detí, ale predovšetkým na vzdelávanie učiteľov, budúcich učiteľov i lesných pedagógov v oblasti lesnej pedagogiky.

02.05.2019

Žilina