Adresa Lesy

Oficiálna web stránka

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.


Začiatok stránky, titulka:

ČlánkyAgrokomplex 2018 bez Semenolesu, predaja diviny a koní z Muráňa

Najväčšia medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava na Slovensku sa v meste pod Zoborom v auguste uskutočnila už po 45. raz. LESY Slovenskej republiky na tomto ročníku reprezentoval stánok v pavilóne M zameraný na osvetu o najväčšom probléme súčasného slovenského lesníctva – rozpade smrečín vplyvom podkôrneho hmyzu.

27.09.2018

Nitra

Medaily lesníckemu vínu

Hoci tohoročné hrozno ešte len čaká na zber, lesníci z Odštepného závodu Topoľčianky potešili priaznivcov vína z viníc Lesov Slovenskej republiky dobrou správou.

27.09.2018

Nemčiňany

Prestížna cena za projekt významných lesníckych miest

Redakčná rada časopisu Pamiatky a múzeá spoločne s vydavateľmi časopisu – Slovenským národným múzeom a Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky – udelili LESOM SR prestížne ocenenie Výročná cena revue v kategórii AKCIA – PODUJATIE – DLHODOBÉ PROJEKTY za budovanie siete významných lesníckych miest.

26.09.2018

Nitra

Pamätník na majstra Ladislava Chudíka má tvar scenára rozviateho vetrom

LESY Slovenskej republiky spolu s obcou Hronec dali tomuto nestorovi slovenského filmu a divadla postaviť pamätník na mieste, ktoré mal rád, na Hájnom Grúni.

26.09.2018

Hronec

LESY a hrady

Na pozemkoch v správe štátneho podniku LESY SR, sa v súčastnosti nachádza viac ako 30 hradných zrúcanín. O niektoré sa starajú dobrovoľníci alebo miestne samosprávy. Iné, hoci sú národnou kultúrnou pamiatkou, z majetkovoprávneho hľadiska vôbec neexistujú. Problém hradných zrúcanín na pozemkoch štátu v správe štátneho podniku LESY SR je zložitý a vyžaduje si systematické a komplexné riešenie kompetentných orgánov a inštitúcií.

25.09.2018

Všetko pre ochranu oravských lesov

Pod týmto mottom si pracovníci OZ Námestovo v apríli 2018 pripomenuli 60. výročie vzniku Odštepného závodu v Námestove (1. 4. 1958 – 1. 4. 2018).

11.09.2018

Námestovo