LESY SR prezentujú na Agrokomplexe poľovníctvo aj ťažkú techniku

Nitra 19.08.2022

  • V rámci tohtoročnej výstavy Agrokomplex má štátny podnik bohaté zastúpenie

Po dvojročnej prestávke sú LESY Slovenskej republiky, š. p., znovu neoddeliteľnou súčasťou medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex 2022. Tohtoročný 47. ročník je pre odbornú i širokú laickú verejnosť otvorený od 18. do 21. augusta 2022.

Pre návštevníkov je pripravený bohatý sprievodný program s množstvom noviniek. Tohtoročná výstava reflektuje na aktuálne témy súvisiace s klimatickými zmenami, ktoré priamo ovplyvňujú nielen poľnohospodársku produkciu, ale aj oblasť lesného hospodárstva. V rámci výstavy pripravuje štátny podnik aj vlastný stánok. V exteriéri bude vystavená lesná technika ako napríklad Tatra s nadstavbou na vozenie dvojmetrových výrezov, drapák a iné súčasti, ktoré sa vyrábajú priamo v Odštepnom závode lesnej techniky v Banskej Bystrici.

Svoju produkciu už tradične predstaví aj Odštepný závod Semenoles, ktorý ponúkne tak ako každý rok bohatý výber domácich aj cudzokrajných okrasných drevín, ako napr. azalky, rododendrony, ale aj rôzne druhy pokryvných bylín či trvaliek. V stánku štátneho podniku budú mať návštevníci príležitosť dozvedieť sa viac o našom podniku, jeho zameraní, štruktúre, činnostiach, ale i o možnostiach poplatkového lovu. Pre deti je pripravená verejnosti už dobre známa lesná pedagogika so širokou paletou svojich aktivít.

Tento rok je súčasťou Agrokomplexu aj Celoštátna poľovnícka výstava s medzinárodnou účasťou s názvom Poľovníctvo a príroda 2022, ktorú organizuje každých päť rokov Slovenská poľovnícka komora s participáciou štátneho podniku LESY SR, ako aj s ostatnými lesníckymi organizáciami na Slovensku.

Poľovníci spolu s lesníkmi pripravili prehliadku viac ako 1224 zlatých a raritných trofejí, pripravený je aj zaujímavý program pre mladú generáciu a mnoho iných zaujímavostí.

Štátny podnik LESY SR bude vystavovať atraktívne poľovnícke trofeje jeleňov, danielov, muflónov a diviakov ulovených v režijných poľovných revíroch. Ide o trofeje, ktoré dosiahli bodovú hodnotu pre udelenie zlatej medaily. Odborná verejnosť bude mať počas sprievodného programu možnosť dozvedieť sa viac o postupoch správneho manažovania poľovných revírov v štátnom podniku.

 „Štátny podnik LESY SR pozýva verejnosť na návštevu svojich výstavných priestorov. Či už vás zaujíma ťažká technika alebo poľovníctvo, každý si tu nájde to svoje. Atraktívna je aj prezentácia a predaj okrasných a lesných drevín z produkcie nášho OZ Semenoles,“ povedal generálny riaditeľ štátneho podniku LESY SR, Ján Marhefka. 

 

TLAČOVÁ SPRÁVA (PDF, 633 kB) 

Agrokomplex 2022